Дитяче співуправління

Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

«ХВИЛЯ»

Наш день народження: 01.09.2005 р.

Засновники організації: учні школи,класні

керівники,адміністрація

Наш девіз:

Школа - це море

А ми в ній хвиля.

Ідеями накриємо-

У нас їх сповна!

Історія розвитку та структура

дитячої організації

"Хвиля»

У 2005 році в школі було засновано дитячу організацію «Хвиля», головними завданнями якої є:

- максимально виявляти і реалізовувати творчі здібності учнів, формувати моральні якості, підвищувати ініціативність, відповідальність кожного за взяті на себе зобов’язання та результат своєї праці;

- формувати в учнів комплексу громадянських якостей, потреби захищати інтереси України, реалізовувати свій особистісний потенціал на благо зміцнення Української Держави та рідного міста ;

- виховувати особистість, якій притаманні демократична громадянська культура, готовність до компетентної участі у житті суспільства.

Дитяча організація працює по системі співуправління.Керівником дитячої організаціі є педагог -організатор школи Загоруйко В.В. Активними членами шкільної системи співуправління є учні 5-10 класів, класні керівники.

Педагогічний колектив школи здійснює широке залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського співуправління, формує творчо-активну, ініціативну, здатну приймати свідомі рішення особистість. Учнівське співуправління організовано на загальношкільному та класному рівнях. Дитячо-юнацька організація «Хвиля» входить до складу МДО «Доля». Метою шкільної дитячої організації є :згуртованість дітей і дорослих для спільної соціально-значеннєвої діяльності на основі загальної мети та інтересів.

Основні задачі:

- організовувати культурне, цікаве й корисне спілкування.

- розвивати ініціативу і творчість дітей у процесі колективних справ.

- зберігати й примножувати шкільні традиції.

- подолати й попереджувати соціально-емоційні проблеми в учнів.

Організація має статут та свою символіку. Символами ШДО «Хвиля» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 є: гасло, емблема, галстук, пісня,прапори дитячої організації. У кожному із символів заключається своя ідея, пов`язана з історією, традиціями й сучасністю.

Найвищим органом співуправління є загальношкільна конференція учнів школи. На цій конференції учнівська рада школи звітує перед усіма членами дитячої організації про досягнення за поточний рік. Членами шкільної організації є учні 5 - 11 класів та педагогічні працівники школи. Робота шкільної дитячої організації «Хвиля» будується на засадах взаємоповаги, утвердженні стосунків гуманізму, коректності, співробітництва між дорослими та дітьми.

Шкільна дитяча організація «Хвиля» - це добровільне, суспільне об’єднання дітей, підлітків та дорослих. В поточному навчальному році загальношкільною учнівською конференцією прийнято рішення продовжувати роботу учнівського співуправління за впровадженою структурою.

У школі за кожним сектором дитячої організації закріплені педагоги-куратори, які відповідають за надання методичної допомоги органам учнівського співуправління, учням-лідерам з проблеми організації цікавих справ, акцій, навчання учнівського активу.

Куратори секторів:

1. Сектор дозвілля – Загоруйко В.В., педагог-організатор.

2. Сектор «Дизайнерів – Сидоренко Г.Л., вчитель інформатики.

3. Сектор «Милосердя» -Дибтан Т.А.., вчитель трудового навчання.

4. Сектор фізичної культури –Корочий Р.Г. , вчитель фізичної культури.

5. Сектор навчання і дисципліни –Кравченко І.С., психолог школи.

6. Сектор «Журналістики» - Граневська К.М., вчитель німецької мови.

Організатори секторів з числа учнів :

1. Сектор "Дизайнерів" - Білогурова К. 9 кл

2. Сектор "Добрих справ" -Сібіркіна В., 9 кл.

3. Сектор дозвілля - Дука Денис , 9 кл.

4. Сектор фізичної культури –Жуков М. 8 кл.

5. Сектор навчання і дисципліни – Ямпольська Н., 9 кл

6. Сектор «Журналістики» - Воробйов Р., 8 кл

Літопис

традиційних виховних заходів школи:

1. Свято Першого дзвоника.

2. Ярмарок «Щедрі дарунки осені».

3. Школа лідера

4. Шкільне свято «З пошаною до вчителя».

5. Фестиваль талантів «Зіркова мить».

6. Свято «День Святого Миколая».

7. Новорічні свята.

8. Свято Масляної

9. Свято «Ваша Величність Жінко!»

10. Свято до Дня Перемоги.

11. Танцювальний марафон "Maydans"

12. Свято Останнього дзвоника.

На початку вересня в усіх класних колективах проводяться звітно – виборчі збори, на яких обираються старости класів та їх заступники. Ці учні входять до учнівської ради школи. До її складу входять учнів 5-11 класів. Голову дитячої організації «Хвиля» обирають один раз на три роки, шляхом голосування. У 2018-2019 навчальному році головою дитячої організації «Хвиля» обрали Пастушенко В. (учениця 9 класу),а заступником голови Фомичову А. (учениця 8 класу). Керує діяльністю учнівської ради - педагог – організатор Загоруйко В.В. Засідання учнівської ради і кожного сектору проводяться 1 раз на місяць. На цих засіданнях учні обговорюють та приймають рішення, які стосуються діяльності організації на найближчий час. Обговорюються поточні справи (обговорення та підготовка до раніше запланованих заходів, акцій). Органи дитячого співуправління є оперативними та мобільними, дають змогу швидко передавати учнівським колективам інформацію про рішення ради, допомагають організувати будь – яку справу, забезпечити її проведення і підбити підсумки. На своєму засіданні наприкінці навчального року учнівська рада підводить підсумки, аналізує свою роботу за минулий рік та складає план роботи на майбутній рік. Старости та командири класів є важливими помічниками класного керівника, педагога – організатора. Учнівське самоврядування школи максимально виявляє і реалізує творчі здібності учнів, формує моральні якості, підвищує ініціативність, відповідальність кожного за взяті на себе зобов’язання та результати своєї праці. Погодження дирекцією, класними керівниками окремих дій та рішень з учнівським самоврядуванням.

Кiлькiсть переглядiв: 181

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.